/Files/images/фап.jpegШановні батьки!

Тепер ми маємо можливість спілкуватися з Вами, використовуючи Інтернет, що дуже зручно у наш час. Ви маєте можливість залишати свої коментарі, обговорювати теми, які Вас цікавлять, висловлювати свої думки, задавати питання у Гостьовій книзі .

Книга – це корабель мудрості, який на вітрилах людської думки несе дорогоцінний вантаж крізь віки, і проносить його через серце кожного небайдужого.
Книга – невичерпне джерело знань, надбаних людством протягом багатьох років. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, засвоїти соціальний досвід попередніх поколінь, прилучити до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Книга – головний засіб навчання.
/Files/images/aaaaa.jpg Вплив на читання дітей неможливий без тісного зв’язку бібліотекарів з батьками. Наша бібліотека має багаторічний досвід роботи з батьками, колишні активні читачі шкільної бібліотеки, самі стали батьками. Батьки звертаються до нас за порадою: як зацікавити дитину книгою, навчити розуміти прочитане, що краще читати першокласнику. Наше основне завдання сьогодення – навчити цінувати книгу, відчувати в ній щоденну потребу. В індивідуальних бесідах з батьками ми даємо практичні поради щодо виховання культури читання та бережливого ставлення до книги.
Загально відомо, що батьки виховують своїх дітей особливим прикладом. Наскільки охайно, дбайливо, з повагою вони ставляться до книги, так будуть робити їх діти. Саме для батьків у читальній залі бібліотеки ми оформили книжкову полицю «Сім’я і школа: дві могутні сили виховання», склали рекомендаційні списки літератури для позакласного читання. Увагу батьків, які приходять разом з учнями молодших класів привертає стенд «Як берегти книгу». Більш тісний зв'язок виявляється з батьками молодших класів, бо вони частіше заходять до бібліотеки щоб допомогти малюкам у виборі літератури і це дає нам змогу проводити індивідуальні бесіди, консультації, анкетування.
Батьківські збори – це досить дієвий інструмент для формування співпраці вчителя, психолога, бібліотекаря, батьків. Вони часто перетворюються на групові дискусії, мають велике значення для закріплення навичок спілкування з дітьми по-новому. Сьогодні ця робота з батьками є актуальною та важливою. І ми (бібліотекарі) користуємося цією нагодою. На зборах ми даємо інформацію про забезпечення учнів підручниками на навчальний рік, про нові надходження до бібліотеки, про збереження підручників. Відвідуючи класні батьківські збори, ми проводимо бесіди на різні теми:
· як організувати домашню бібліотеку, де придбати книги;
· як розташувати книги на полицях, щоб було зручно найти;
· що робити, коли підручник або книгу зіпсовано або загублено;
· якими альтернативними підручниками необхідно користуватися для додаткового навчання;
· про участь в акції «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».
Батьки звертаються до нас за консультаціями, ми в свою чергу даємо їм корисні поради.
/Files/images/тдлєтлдє.jpegНа батьківських зборах ми також виступаємо з інформацією про результати аналізу читацьких формулярів. Ця робота клопітка, але вкрай необхідна. Перед батьками постає чітка картина читацьких інтересів їх дітей, оголошуються прізвища боржників і активних наших читачів. Ми спілкуємося з батьківською радою, прагнемо залучити її до перевірки підручників в їх класах при одержанні та поверненні у бібліотеку в кінці навчального року.
Для зворотнього зв'язку з батьками існує метод анкетування. Це - один з шляхів спілкування з ними для виявлення їх ставлення до проблеми збереження літератури та відношення родини до потреби дитини у читанні. Система відносин «Батьки - бібліотекар» дає розуміння позиції батьків до поставлених питань, та вчасного корегування співпраці з ними. Взаємодопомога, згуртованість, підтримка та відповідальність дають позитивні результати у формуванні бережливого ставлення до книги.

Корисні поради батькам.

Анкета для батьків.

"10 советов родителям школьников".

Каталог статей. Сайт-портфоліо Бігус І.М.

Кiлькiсть переглядiв: 1194