/Files/images/618fa2b8e67a5dda335c15deb6186f09.gif Рекомендована література для позакласного читання

1 КЛАС

· Е.Пермяк“Как Маша стала большой”.

· Л.Воронкова“Что сказала бы мама?”.

· В.Драгунский“Друг детства”, “Он живой и светится…”.

· Ю.КовальНулевой класс”.

· И.ПивовароваДень защиты природы”.

· К.УшинскийЧетыре желания”.

· М.ПришвинЛисичкин хлеб”.

· Г.СкребицкийПушок”.

· В.ЧаплинаМедвежонок”.

· Н. СладковВесенняя баня, Топик и Катя”.

· В. ДальДевочка Снегурочка”.

· В. БианкиХвосты”./Files/images/шзхещ.jpeg

· В. ДрагунскийЗаколдованная буква”.

· Н. СладковСорока и медведь, Кто как спит”.

· В. ГолявинНе везёт, Премия”.

· В.Чухліб “Дикі козенята”.

· П.Воронько “Ніколи не хвались”.

· В.Сухомлинський “Коли засинають зорі”.

· О.Чернявський “Про землю та воду”.

· Н.Тансворт “Довкілля”.

· М.Стеценко “У дорозі”.

· Т.Коломієць “Олівці”.

· В.Біанки “Перше полювання”.

· “Котигорошко” (Українська народна казка).

· Н. Забіла “Ластівки”.

· Б. Житков “Голка”.

· О.Вишня “Федько зошит”.

· Г.Тютюнник “Ласочка”.

· О.Копиленко “Перша наука”.

· Ф.Зальтен “Бембі”.

/Files/images/ФВп.jpeg2 КЛАС

· К.УшинскийВетер и солнце.

· И.СуриновЯрко солнце светит.

· В.Бианки “Приключения муравьишки”.

· В.Драгунський “Друг детства”.

· С.Маршак “Кошкин дом”.

· С.Маршак “Тихая сказка”.

· А.Барто “Снегирь”, “Вам не нужна сорока”.

· С.Дрожжин “Как не гордиться мне тобой”.

· В.Галявин “Все куда-нибудь идут”. “Как я боялся”.

· И.Суриков “Зима”.

· И.Токмакова“В чудной стране”.

· Ю.Яковлев “Умка”.

· Ю.Ярмыш “Любопытный лучик”.

· Я.Аким “Береги свою планету”.

· В.Орлов “Живой букварь”.

· Н.Сладков “Медведь-дармоед”.

· В.Драгунский “Что я люблю”.

· П.Воронько “Липка”.

· “Легковажне ягня” – українська народна казка.

· В.Сухомлинський “Яблунька і літо”.

· Д.Мегелик “Зима ось-ось прилине”.

· П.Сингаївський “Ялинка”.

· В.Сухомлинський “Осінь принесла золотісті стрічки”.

· Д.Метелик “Сливи”.

· К.Ушинський “Сліпий кінь”.

· Т.Шевченко “Річка”.

· О.Олесь “Золоті квітки”.

· Є.Чарушин “У нашому дворі”.

· І.Жданова “Земля і її мешканці”.

/Files/images/ншгнщ.jpeg 3 КЛАС

· Б.Житков “Про обезьяну”.

· К.Ушинский “Играющие собаки”.

· С.КочанРыцари”. “Арбуз”. “В гости”.

· В.ОрловЧерепашонок.

· С.Маршак “Земная страница”.

· А.Усачев “Японский календарь”.

· В.Драгунский “Надо иметь чувство юмора”.

· Н.Носов “Федина задача”.

· В.Сухомлинский “Ласковый ветер и холодный ветрило!”.

· Н.Надеждина “Снежные слова”.

· А.Плещев “Уж тает снег, бегут ручьи”.

· П.Воронько “Кіт у чоботях”. “Бублик і паляниця”.

· Ю.Ярмиш “Зайчаткова казочка”. “Стара історія”.

· М.Стельмах “Злочин”.

· Н.Забіла “Улюблена лялька”. “Ластівки”.

· Г.Демченко “По сніжку”. “Весна”.

· М.Познанська “Конвалії”.

· М.Рильський “Свіжа зелень розгойдалась”.

· Д.Павличко “Стежина”. “Птиця”.

· Л.Костенко “Сонце сипле квіти”.

· В.Сухомлинський “Цікаве зернятко”.

· Л.Письменна “Кіт Микита”. “Мачуха”.

· О.Іваненко “Три бажання”. “Чарівні зерна”.

/Files/images/A3UT8HUCAAY0R9QCAX20DDTCAGIDBEQCALXEIOZCAV86TH9CADXV4OECAYNQDFDCAPMH6TICAT0C0FPCAHCMBRSCAXQK0X1CAB1ME8TCAC08414CAXP9O9HCAVJKCN1CAFFI3LCCAPQIQJHCAVD5HBQCAERE842.jpg4 КЛАС

· Волшебные слова.

· Н.НосовПриключения Незнайки и его друзей.

· М.ПришвинИзобретатель.

· Б.ЖитковПро Обезьяну.

· Э.УспенскийКрокодил Гена и его друзья.

· Э.УспенскийОтпуск крокодила Гены.

· Загадка: Я с грамматикой дружу.

· В.ДрагунскийПожар во флигеле, или Подвиг во льдах.

· Ф.ТютчевОвеян вещею дремотой.

· Г.СкребицкийОсень.

· Загадка: Кто рисует на снегу длинные цепочки?

· Н.НосовВитя Малеев в школе и дома.

· Л.Глібов “Хто баба?”(Акровірш)

· Т.Коломієць “Чоловічки. Півнева сімейка”.

· О.Донченко “Дідусь Петрусь”.

· В.Нестайко “Тореадори з Васюківки”.

· О.Іваненко “На добраніч”.

· Т.Шевченко “Річка”.

· Л.Костенко “Сю ніч зорі чомусь колючі”.

· Колядка: “Коляд, коляд, колядниця”.

· Щедрівка: “Щедрик добрий, я не гірший”.

· Скоромовка: “Вередували вереднички”

· Вийди, вийди, сонечко. (Народна виграшка).

· Був собі журавель (Жартівлива пісенька).

5 КЛАС

· Русские народные сказки и сказки народов мира.

· В.Жуковский “Спящая царевна”.

· А.Пушкин Сказки.

· П.Ершов “Конёк-Горбунок”.

· В.Одоевский “Городок в табакерке”.

· А.Погорельский “Черная курица, или Подземные жители”.

· В.Гаршин “Сказка о жабе и розе”.

· Х.К.Андерсен “Дикие лебеди”, “Гадкий утёнок”.

· Э.Т.Гофман “Щелкунчик и мышиный король”.

· В.Гаус “Карлик Нос”, “Холодное серце”.

· Ш.Перро “Золушка”, “Кот в сапогах”.

· Братья Гримм “Поющая косточка”.

· Л.Кэролл “Алиса в стране чудес”.

· О.Уайльд “Счастливый принц”, “Мальчик-звезда”.

· К.Паустовский “Тёплый хлеб”.

· Кир Булычёв “Заповедник сказок”.

· Б.Грінченко “Казки”.

· П.Куліш “Циган”.

· М.Коцюбинський “Нюрнберзьке яйце”, “Хо”.

· С.Васильченко “Приблуда”.

· В.Шевчук “Панна квітів”.

· В.Черемис “Аравійська пустеля”, “Подорож до Самари Дніпровської”.

· І.Франко “Фарбований Лис”.

· В.Симоненко “Цар Плаксій та Лоскотон”.

· І.Нечуй-Левицький “Запорожці”

6 КЛАС

· Н.КунЛегенды и мифы Древней Греции.

· В.Смирнова “Герои Эллады”, “Легенды”. “Предания”. “Бывальщицы, Скандинавские сказания о богах и героях.

· Г.Лонгфелло “Песнь о Гайавате”.

· Эзоп Басни.

· Леонардо да Винчи Притчи.

· В.Жуковский “Светлана”.

· Р.Бернс Джон “Ячменное зерно”.

· А.Пушкин “Дубровский”.

· М.Лермонтов “Горные вершины...”

· Н.Гоголь “Вечера на хуторе близ Диканьки”.

· Л.Толстой “Детство”.

· С.Аксаков “Детские годы Багрова-внука”.

· А.ТолстойДетство Никиты.

· М.Горький “Детство”.

· Ж.Верн “Дети капитана Гранта”.

· Ф.Купер “Последний из могикан”, “Зверобой”.

· М.Вороний “Євшан-зілля”.

· В.Мономах “Повчання дітям”.

· В.Винниченко “Федько-халамидник”.

· С.Черкасенко “Маленький горбань”.

· О.Довженко “Зачарована Десна”.

· Б.Грінченко “Батько та дочка”.

· В.Нестайко “Тореадори з Васюківки”, “Таємниця трьох невідомих”, “Пригоди Робінзона Кукурудзо”, “Незнайомець із квартири”.

· І.Багмут “Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим”.

· І.Калинець “Дивосвіт”.

· Є.Комар “Диваки”.

· Я.Стельмах “Химера лісового озера”.

7 КЛАС

· Сборник “На буяне, славном острове.

· Р.Бернс “Кузнецу”.

· А.Пушкин “Обвал”.

· М.Лермонтов “Беглец”.

· Н.Гоголь “Миргород”.

· И.ТургеневЗаписки охотника.

· Н.Некрасов “Несжатая полоса”.

· Л.Толстой “Отрочество”.

· А.Чехов Рассказы.

· Э.По “Лягушонок”, “Золотой жук”.

· Р.Джованьоли “Спартак”.

· Майн Рид “Всадник без головы”.

· Р.Л.Стивенсон “Черная стрела”.

· Л.А.Буссенар “Похитители бриллиантов”.

· А.К.Дойл “Собака баскервилей”.

· А.Платонов “Юшка”.

· Ф.Абрамов “О чём плачут лошади”.

· Е.НосовКукла.

· Г.ТроепольскийБелый Бим Черное Ухо.

· А.Вампилов “Простите нас”.

· Кир Булычёв “Новые подвиги Геракла”.

· І.Франко “Захар Беркут”.

· М.Стельмах “Гуси-лебеді летять”.

· У.Самчук “Волинь”.

· О.Стороженко “Скарб”.

· Б.Харчук “Планетник”.

· М.Трублаїні “Лахтак”, “Глибиний шлях”.

· П.Куліш “Січові гості”.

· М.Старицький “Облога Буші”.

· А.Кащенко “Над козацьким порогом”.

· О.Ольжич “Рудько”.

· О.Гончар “Твоя зоря”.

8 КЛАС

· О.Хаям “Рубаи”.

· Ш.РуставелиВитязь в тигровой шкуре.

· Дж.Свифт “Путешествие Гулливера”.

· В.Высоцкий Стихотворения.

· А.Пушкин “19 октября”, “Домовому”.

· М.Лермонтов “Узник”, “Пленный рыцырь”, “Ветка Палестины”.

· Н.Гоголь “Женитьба”, “Петербургские повести”.

· Л.Мартынов Стихотворения.

· Л.Толстой “Юность”, “Хаджи-Мурат”.

· П.Мериме Новеллы.

· А.Грин “Бегущая по волнам”, “Зеленая лампа”.

· Е.Шварц “Обыкновенное чудо”, “Дракон”.

· А.Твардовский “Тебе, Украина”.

· Н.Рубцов Стихотворения.

· Р.Достян “Тревога”

· Р.Погодин “Трень-брень”, “Ожидание”.

· В.Тендряков “Весенние перевёртыши”.

· А.Навои “Фархад и Ширин”.

· Біблія.

· “Слово про похід Ігорів”.

· І.Нечуй-Левицький “Микола Джеря”.

· І.Карпенко-Карий “Сто тисяч”.

· І.Франко “Іван Вишенський”.

· М.Коцюбинський “Дорогою ціною”.

· В.Дрозд “Білий кінь Шептало”.

· Р.Іваничук “Яничари” (“Мальви”).

· С.Скляренко “Святослав”.

· О.Гончар “Тронка”, “Беріг любові”.

· С.Скляренко “Володимир”.

· Г.Квітка-Основяненко “Конотопська відьма”.

· Королева Наталена “Легенди старокиївськи”.

· А.Дімаров “На коні й під конем”.

· М.Руденко “Ковчег Всесвіту”.

· О.Бердник “Лабіринти Мінотавра”.

· П.Загребельний “Роксолана”.

· В.Малик “Таємний посол”.

· В.Черемис “Олівія”.

9 КЛАС

· Софокл “Антігона”.

· Еврипид “Медея”.

· Лирика Сапфо, Анакреона.

· М.Карим “Небросай огонь, Прометей!”.

· “Слово о полку Ігореве” в переводах В.Жуковського.

· Д.Лихачёв “Земля Русская”.

· А.Вознесенский “Три встречи со “Словом...”.

· Данте ”Божественная комедия”.

· Ф.Петрарка Сонеты.

· Дж. Боккаччо “Декамерон”.

· Ж.Б. Мольер “Тартюф”.

· М.Булгаков Повесть или пьеса о Мольере.

· П.Бомарше “Безумный день или Женитьба Фигаро.”

· М.Ломоносов Оды.

· Д.Фонвизин “Бригадир”.

· Г.Державин “Памятник”.

· В.Ходасевич “Державин”.

· И.В.Гете “Страдания молодого Вертера”.

· І.Котляревська “Енеїда”, “Наталка Полтавка”.

· Г.Квітка-Основ’яненко “Маруся”, “Конотопська відьма”.

· Марко Вовчок “Інститутка”.

· П.Куліш “Чорна рада”.

· Ю.Федькович “Люба-згуба”.

· Т.Шевченко “Назар Стодоля”, “Щоденник”, “Художник”.

· М.Старицький “Остання ніч”.

· М.Слабошпицький “З голосу нашої Кліо”, “Марія Башкиревцева”.

· М.Костомаров “Сава Чалий”, “Чернігівка”.

· О.Іваненко “Марія”.

· Т.Шевченко “Автобіографічний нарис”.

· О.Кониський “Тарас Шевченко-Грушівський: Хроніка його життя”.

10 КЛАС

· В.Шекспир “Отелло”, “Король Лир”, “Макбет”.

· А.Пушкин “Маленькие трагедии”, “Арап Петра Великого”.

· И.Пущин Записки о Пушкине.

· М.Цветаева “Мой Пушкин”.

· Н.Рубцов “Тень Пушкина”.

· М.Лермонтов “Демон”, “Маскарад”.

· Н.Гоголь “Выбранные места”.

· В.Турбин “Герои Гоголя”.

· Ф.Стендаль “Ванина Ванини”.

· О. де Бальзак “Евгения Гранде”.

· Г.Флобер “Саламбо”, “Воспитание чувств”.

· Ч.Диккенс “Приключения Оливера Твиста”.

· А.Островский “Свои люди – сочтемся”.

· И.Гончаров “Обломов”.

· И.Тургенев “Вешние воды”.

· Н.Лесков “Очарованный странник”.

І.Нечуй-Левицький “Кайдашева сім’я”.

· І.Карпенко-Карий “Сава Чалий”.

· П.Мирний “Хіба ревуть воли, як ясла повні?”.

· М.Коцюбинський “Тіні забутих предків”.

· О.Кобилянська “Земля”.

· В.Винниченко “Гріх”.

· І.Нечуй-Левицький “Дві московки”, “Хмари”, “Причепа”, “Гетьман Іван Виговський”.

· І.Карпенко-Карий “Хазяїн”, “Мартин Боруля”, “Суєта”.

· П.Мирний “Лихі люди”, “Повія”.

· М.Старицький “За двома зайцями”, “Циганка Аза”, “Остання ніч”, “Молодість Мазепи”, “Кармелюк”, “Руїна”, “Оборона Буші”, “Останні орли”, “Богдан Хмельницький”.

· М.КоцюбинськийFata morgana”.

11 КЛАС

· Н.Некрасов “На улице”, “О погоде”, “Праздник жизни – молодости годы...”, “Муза”, “В дороге”, “Огородник”.

· М.Салтыков-Щедрин “Господа Головлёвы”.

· Ф.Достоевский “Бедные люди”, “Идиот”.

· А.Чехов “Учитель словесности”, “Палата № 6”, “Невеста”, “Душечка”.

· Стихотворения П.Варлена, С.Малларме, А.Рембо.

· Г.Ибсен “Кукольный дом”.

· И.Бунин “Деревня”, “Жизнь Арсеньева”, Иоанн Рыдалец”.

· А.Куприн “Листригоны”, “Гамбринус”.

· М.Горький “По Руси”, Дети солнца”, “Варенька Олесова”.

· А.Блок Лирика, “Скифы”

· В.Маяковский “Клоп”, “Баня”.

· М.Хвильовий “Я (Романтика), “Сентиментальна історія”.

· Ю.Яновський “Майстер корабля”.

· В.Підмогильний “Місто”, “Невелика драма”.

· М.Куліш “Патетична соната”, “Мина Мазайло”.

· І.Багряний “Тигролови”.

· О.Довженко “Україна в огні”, “Зачарована Десна”, “Щоденник”.

· Л.Костенко “Маруся Чурай”.

· О.Гончар “Людина і зброя”, “Собор”.

· П.Загребельний “Диво”.

· В.Барка “Жовтий князь”.

· В.Шевчук “Панна сотниківна”, “Джума”.

· М.Хвильовий “ Мати”, “Санаторна зона”, “Іван Іванович”.

· Ю.Яновський “Байгород”, “Чотири шаблі”.

· В.Підмогильний “Повість без назви...”

· М.Куліш “Народний Малахій”, “Маклена Граса”.

Кiлькiсть переглядiв: 74