/Files/images/002.jpg
Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Профілактика правопорушень неповнолітніх є передусім проблемою педагогічною, бо вона пов’язана з вирішенням певного кола виховних завдань. Тому в цій справі особливе місце має зайняти рання профілактика, яка має розпочинатися вже з дитячого садка й початкових класів школи, коли закладаються основи характеру, ставлення до оточуючих, поведінки в побуті.
Важливим напрямком в роботі шкільного психолога і соціального педагога є психокорекція. Основу психокорекційної діяльності складає робота з «групами ризику», до яких входять підлітки, схильні до девіантної поведінки, які вже скоїли незначні правопорушення, стоять на внутрішкільному обліку або на обліку в кримінальній міліції.
У профілактиці правопорушень серед неповнолітніх значна роль належить шкільній психологічній службі. Психологічна служба школи забезпечує психічне здоров’я учнів, гармонійний розвиток особистості, формування громадянина, здатного до свідомого суспільного вибору, сприяє гармонізації взаємин особистості і суспільства, вирішенню проблем психологічного забезпечення навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи, профілактиці конфліктів, правопорушень.
Психологом в тісній співдружності з соціальним педагогом в ЗНЗ організовуються та проводяться лекції, семінари для вчителів, батьків з метою підвищення їх психологічної компетентності. Після проведення таких заходів значно збільшується число консультацій з питань виховання та навчання підлітків, адже на основі психологічної діагностики, бесід, спостережень надаються конкретні рекомендації учителям і батькам про подальшу роботу з даною категорією дітей.

Корисні посилання:

Методичні рекомендації щодо підготовки виступів у дитячих дошкільних та шкільних закладах з питань профілактики злочинів

Три рівні профілактики підліткової злочинності

Методичні рекомендації з питань попередження правопорушень з боку радикально налаштованих молодіжних організацій, скінхедів та інших.

Запобігання насильству

Сайт для дітей та дорослих " Безпека для малих та дорослих"

Співробітник сектору ювенальної превенції Московського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, який працює із ХЗОШ №111

Інспектор, старший лейтенант поліції

Круглий Євген Миколайович

м. Харків, вул. Халтуріна, 30, каб. 51.

телефон – 067-755-57-44