/Files/images/полсп.jpegЩоб книга довго жила!

Навчити школярів любити книжку, піклування про неї - завдання всіх педагогів та бібліотекарів школи. Виховання бережливого ставлення до книги не лише економічна потреба суспільства, а, насамперед, моральне формування особистості.

/Files/images/чапоспспо.jpegДбайливе ставлення до книжки - проблема моральна. І тут потрібно об'єднати зусилля школи, сім'ї, бібліотеки. Тільки ефективна, продумана система роботи з дітьми сприятиме вихованню у них читацьких навичок та навичок умілого користування книжкою. Моральна спрямованість цієї роботи передбачає усвідомлене, дбайливе поводження з книжкою, підручником.

Критерії оцінювання стану підручників.

ВІДМІННО

ставиться, якщо в підручнику немає помарок, зроблених ручкою або олівцем, розірваних сторінок, загорнутих кутів, книжка обгорнута в чисту охайну обкладинку, наявна закладка.

ДОБРЕ

в підручнику немає помарок, зроблених ручкою, але є помітки, зроблені олівцем, книжка обгорнута в обкладинку, немає розірваних сторінок, загорнутих кутів, немає закладки.

ЗАДОВІЛЬНО

ставиться, якщо в підручнику є помарки, зроблені ручкою, немає розірваних сторінок, деякі кути загорнуті, книжка не обгорнута в обкладинку, немає закладки.

НЕЗАДОВІЛЬНО

ставиться, якщо окремі сторінки забруднені, деякі сторінки розірвані. Підручник збережений погано, але придатний до використання.

/Files/images/Фото0105.jpgУ бібліотеці створений стенд "Живи, книго!", де постійно можна знайти інформацію про стан перевірки підручників. Створений куточок "Книжкова лікарня" та куточок читача. Особливий інтерес в учнів викликає рубрика "Книга дякує. Книга скаржиться". Тут же можна знайти весь необхідний матеріал для підклеювання книжок.

У шкільній бібліотеці, в класах на виховних годинах проводились бесіди: "Чи знаєш ти, для чого складається фонд підручників?", "Як створюється підручник, книжка?", "Хто випускає зошити, картки, атласи?" та ін.

На кінець навчального року, під час рейду-перевірки підручників, можна було бачити, що учні намагаються зробити все можливе, щоб книжки мали охайний, чистий вигляд. Більшість книжок були підклеєні, обгорнуті, мали закладки.

/Files/images/лло.jpeg

Пам'ятка збереження підручників

Куточок читача

Пам'ятка збереження підручників для молодших школярів

Кiлькiсть переглядiв: 1742